Кількість
|
Вартість
|
||
|
Купольні відеокамери – один з видів приладів відеоспостереження має форму кулі або півсфери, не потребують кронштейнах і встановлюється на будь-якій поверхні. Об'єктиви таких камер можуть бути:
- варіофокальний – це об'єктиви з можливістю зміни кута огляду з настроюваної фокусуванням для різних об'єктів;
- монофокальні – без зміни фокусної відстані, з автодіафрагмою і без неї.
Об'єктив може бути швидко рухомим, малорухливим і нерухомим.
Застосовуються всередині будь-яких приміщень і для вуличного спостереження. Форма купола є корпусом, може бути виготовлена з пластику або металу, виконує функції маскування, захисту від погодних умов і іншого зовнішнього впливу при вуличній установці, забезпечує кріплення на всіх поверхнях. За вихідному сигналу поділяються на два типи – цифровий та аналоговий, що характерно для матриць CCD і CMOS. Від матриці залежать багато характеристик, такі як світлочутливість, дозвіл переданого зображення. За допомогою великої матриці передача картинки стає краще і якісніше, але такий вибір стане дорогим рішенням.
При недостатньому освітленні використовується ІК-підсвічування, датчик спрацьовує в тих випадках, коли рівень світла падає і відеокамера переходить з кольорового режиму в монохромний, при цьому включається підсвічування. У деяких моделях купольних відеокамер є вбудований мікрофон, крім відеозображення прилад може передавати звук. Існує роботизований варіант купольних відеокамер з швидко рухомим об'єктивом без втрати фокусування і якості, кут огляду подібного обладнання становить від 120 градусів, лінійка малорухомих роботизованих відеокамер відрізняється кутом огляду від 9 до 40 градусів і невеликою швидкістю руху об'єктива. Нерухомі роботизовані моделі можуть похвалитися своєю вартістю, їх установка буде вигідною для спостереження певної зони на території, що охороняється.
Функціональні можливості цього типу відеокамер можуть автоматично підсилювати рівень сигналу, автоматично змінювати режими нічний і денний зйомки, компенсувати зайвий рівень світла, мінімізувати швидкість зйомки, придушувати зайвий шум і перешкоди, розширювати динамічний діапазон.