Кількість
|
Вартість
|
||
|
Турнікет є прегороджуюче пристрій, який використовується для регулювання пересування людей через контрольно-пропускні пункти. Він є невід'ємною складовою системи контролю та управління доступом.
У СКД турнікет приводиться в рух в результаті автоматичної обробки даних ключа користувача контролером. Останній подає сигнал на виконуючий пристрій по типу «дозволити» або «заборонити». Існує й інший варіант управління турнікетом - за допомогою пульта, яким керує жива людина, як правило, співробітник служби безпеки. Так, натисканням на клавішу пульта турнікет блокується, наводиться у вільний рух і т.д. Управління пультом виявляється непрактичним в ситуації великої прохідності людей. Тому часто турнікети в СКД можуть працювати і автоматично, і в ручному режимі.
Існують різні механізми турнікетів:
- Триподи (ріжкові турнікети) являють собою конструкцію з трьох планок, розташованих по типу кругового віяла. Одна з планок знаходиться паралельно підлозі на рівні стегон дорослої людини. При натисканні рукою вона прокручується вперед, людина перетинає прохід, а на її місце стає наступна планка. Механізм спрацьовує при авторизації користувача, в іншому випадку трипод залишається нерухомим. На сьогоднішній день турнікети-триподи найбільш поширені в СКД, завдяки простоті експлуатації і невеликому розміру. Для об'єктів з масовим скупченням людей встановлюють тумбові турнікети-триподи, які самі по собі формують зону проходу, не вимагаючи додаткових огороджувальних конструкцій. Найважливішою характеристикою турнікетів є наявність режиму «антипаніка»: при виникненні пожежі турнікет автоматично складається, забезпечуючи безперешкодний прохід через контрольний пункт. «Антипаніка» є обов'язковою вимогою, що пред'являються до обладнання СКД з боку органів державного пожежного нагляду.
- Роторні турнікети діють за принципом руху по колу планок, встановлених на вертикальній осі. Ось, як правило, знаходиться посередині прорізу. У стандартних СКД використовуються турнікети роторні турнікети. Для об'єктів, що потребують підвищеної контролю, незамінні повнозростові турнікети. Сутність їх роботи однакова, проте, якщо полуростовой турнікет теоретично можна перестрибнути, то повноростовий - повністю закриває прохід.
- Стулчасті турнікети відкриваються за образом орних (або зсувних) воріт. Їх можна класифікувати як нормально-відкриті і нормально-закриті. У першому випадку стулка турнікета закривається тільки, якщо системою зафіксована спроба несанкціонованого доступу. У другому - відкриття здійснюється при кожному позитивному відгуку системи.
Турнікети для систем контролю доступу встановлюють як усередині будівель, так і на вулиці. Механізм дії вуличних турнікетів ідентичний внутрішнім. Головним їх відмінністю є матеріал, який застосовується для виготовлення конструкції. Вуличні турнікети, як правило, виготовляють з міцної сталі, в той час як турнікети, що встановлюються всередині, оснащують естетичними планками зі скла.