Кількість
|
Вартість
|
||
|
Зазвичай контролером називають мікросхему, яка має властивості керувати передачею даних процесора і пам'яті, а так само процесора і безпосередньо пристроїв. Мережевим контролером називають конструкцію, що дозволяє ноутбукц або комп'ютеру коректно взаємодіяти з іншими пристроями. Їх ще називають мережевим адаптером або ж мережевою картою.
Мережевий контролер є невід'ємною частиною охоронних систем, адже мережева карта дозволяє контролювати роботу техніки дистанційно.
Як правило, в старих поколіннях персональних комп'ютерів необхідна додаткова установка мережевого контролера, тоді як в нових мережевий контролер встановлений за замовчуванням. Головне завдання мережевої карти полягає в установці багатьох важливих дзвінків і процесів, що включають і вихід в Інтернет. З його допомогою працює і локальна дротова мережа.
Мережевий контролер зазвичай виконує вісім основних завдань:
- знаходить конфлікти і виконує контроль над станом мережі, забезпечує доступ до каналу зв'язку;
- приймає і передає імпульси даних;
- виконує функцію буферизації;
- кодує і декодує дані;
- формує пакети: розділяє дані на основні блоки і оформляє їх в кадри певного формату;
- виконує захист низьковольтних пристроїв з «крученими парами» або з тими, де присутній коаксіальний кабель;
- виробляє перетворення паралельних кодів в послідовні при безпосередній передачі даних, із застосуванням зворотної конвертації;
- ідентифікує свою адресу в приймаючому пакеті;
Мережеві карти умовно поділяють на чотири покоління. Архітектура взаємодії мережевих карт першого покоління побудована на основі AUI-інтерфейсу і має фіксований буфер в 1 кадр. Адресна пам'ять і її переривання виставляється вручну. Мережеві карти другого покоління теж використовують AUI-інтерфейс, але з використанням автоматичної системи призначення параметрів і застосуванням динамічної буферизації кадрів. Архітектура мережевих карт третього покоління будується на кшталт MII-інтерфейсу, процесор має архітектуру високої продуктивності і підтримує буферизацію. Мережеві карти четвертого покоління використовують інтерфейс PCI і PCI-Express і підтримує VLAN і QoS.
Класифікація мережевих контролерів здійснюється:
- за типом шини і її швидкодії;
- по конструкції роз'єму;
- за швидкістю передачі;
- за обсягом буфера;
- по адресації портів виведення або введення і запитам переривання;
- по використанню прямого доступу до пам'яті;
- по сумісності з мікропроцесорами.